10 dkg közepesen vastag kevertszálas fonal
3-as horgolótű
12 db nagyobb fa gyöngy
54 db kisebb fa gyöngy
280 cm zsinór Ø 0,5 cm
pamutvászon, tű, cérna
Mérete:
34 x 12 x 38 cm (szé x mé x ma)
Méretpróba:
22 erp x 12 sor = 10 x 10 cm
Minták:
Virágnégyzet:
6 láncszemből gyűrűt kapcsolunk. 1. kör: 3 láncszemet magasítunk, 15 egyráhajtásos pálcát horgolunk a láncszemkörbe. Kúszószemmel kapcsolódunk a sormagasítás 3. láncszeméhez. 2. kör: 4 láncszemet magasítunk, 3 láncszem, *1 kétráhajtásos pálca, 3 láncszem* Kúszószemmel kapcsolódunk a sormagasítás 3. láncszeméhez. 3. kör: 1 kúszószem, 4 láncszemet magasítunk, 2 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca az ívbe, 5 láncszem, 3 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca, 9 láncszem *3 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca, 5 láncszem, 3 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca, 5 láncszem, 3 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca, 5 láncszem, 3 egyszerre befejezett kétráhajtásos pálca, 9 láncszem* Kúszószemmel kapcsolódunk a sormagasítás 4. láncszeméhez. 4. kör: az ötláncszemes ívekbe 5 egyráhajtásos pálcát horgolunk, a kilencláncszemesekbe pedig 4 egyráhajtásos pálcát, 1 láncszemet és 4 egyráhajtásos pálcát horgolunk. Az első pálcát 3 láncszemes sormagasítással helyettesítjük, a kört kúszószemmel zárjuk.
V minta:
egy pontba *1 kétráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 kétráhajtásos pálca, majd 2 pálca kimarad*
láncszem nélküli kezdéssel 40 egyráhajtásos pálcát horgolunk, az első pálcát 3 láncszemes magasítás helyettesíti. Elfordítjuk 90 °-kal, 1 kúszószemet horgolunk az utolsó pálca törzse alá, 3 láncszemet magasítunk, és 2 egyráhajtásos pálcát horgolunk szintén az utolsó pálca törzse alá. Ismét elfordítjuk, és 38 egyráhajtásos pálcát horgolunk, majd újra elfordítjuk, a sormagasítás törzse alá 6 egyráhajtásos pálcát horgolunk, elfordítjuk, 38 pálcát horgolunk, elfordítjuk, 3 pálcát horgolunk, a pálca törzse alá és kúszószemmel kapcsolódunk a sormagasítás 3. láncszeméhez (88). 5 kört horgolunk egyráhajtásos pálcákkal úgy, hogy minden körben az íves oldalakon levő pálcákba egyenletesen elosztva 6-6 pálcát szaporítunk. 148 pálcánk lesz.
Oldala:
6 db virágnégyzetet készítünk. Összehorgoljuk őket az oldalaiknál egy hengerré. 6 kört horgolunk a felső szélére V mintával, fél motívummal kezdve (50 motívum). Itt kettéválasztjuk, és oda-vissza haladó sorokkal dolgozunk tovább. 7. sor: 24 + két fél motívum. 8-10. sorok: minden sor elején és végén 1-1 motívumot fogyasztunk, így 17 + két fél motívumunk lesz. Itt ismét kettéválasztjuk, és mindkét szélére 3 + 2 fél motívumot horgolunk. Ezeket is elfogyasztjuk soronként, így a 12. sorban 1 + 2 fél motívummal befejezzük. Elkészítjük a másik felét is.
Szegélyezés:
2 kör rövidpálcával körbehorgoljuk a felső szélét. A 3. körben az íveken levő 8 rövidpálca mindegyikébe kettőt horgolunk.
Füle:
két egyenlő részre vágjuk a zsinórt. Befűzzük az utolsó V motívumba, felfűzzük rá a gyöngyöket, befűzzük a másik oldalon is, összevarrjuk, és ráhúzzuk a gyöngyöket, hogy eltakarja a varrást. Ugyanezt elvégezzük a másik fülével is.
Díszítés:
a képen látható módon felvarrjuk a virágokra a gyöngyöket.
Bélés:
lemérjük a táskát, megrajzoljuk a szabásmintát, és dupla anyagból kiszabjuk a bélést. Egy belső zsebet készítünk neki. Bevarrjuk a táskába.
Az elkészítési leírás nyomtatható, gyűjthető változata ingyenesen letölthető az alábbi képre kattintva:
Claudia Laermann
Japandi - Kötött ruhadarabok minimál stílusban
13 kötött ruhadarab a legegyszerűbb kötéstechnikákkal, kezdőknek és haladóknak egyaránt.
A japandi tulajdonképpen egy lakberendezési stílus, amely a japánok életvitelének letisztult esztétikáját ötvözi a közkedvelt skandináv minimalizmussal.
Claudia Laermann, a kötött holmik neves tervezője 13 időtlen szépségű, könnyen elkészíthető kötött modellbe ültette át ezt a stílust. A minimalista ruhadarabok különlegességét az egyszerű vonalak és a lényeget hangsúlyozó stílusegyek adják. Legyen szó egy hétköznapi pulóverről, extravagáns miniponcsóról vagy elegáns, átkötős kardigánról, valamennyi modell tükrözi a szeretettel teli tervezést és a kifinomult vonalvezetést.
A könyvben egy kis ízelítőt is kapunk a japandi stílus jellegzetességeiről, a lakberendezésről vagy az alkalmazott színekről. Kattints ide!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése